piątek, 26 grudnia 2014

PRZERWA ŚWIĄTECZNA 24.12.2014 - 26.12.2014

Święta, święta i plus X kg więcej

Wigilia w tym roku "wyjazdowa" - u rodziny w Krakowie, potem w drodze powrotnej do Opola odwiedziny w Katowicach, a drugiego dnia świąt u Cioci w Dobrzeniu Wielkim - więc nie było okazji do "dietetycznych fanaberii", wymyślania i wydziwiania, robienia komuś kłopotu. W Krakowie ryby na przykład były już usmażone z panierką.
Gdzie tylko była taka możliwość to ograniczałam mleko (piłam czarną kawę), tylko 2-3 kawy wypiłam z mlekiem (chciałam sobie przypomnieć), nie jadłam chleba więc śniadania były PALEO.
W Wigilię zasłodziłam się dwoma małymi kawałkami ciasta i pierwszym pierniczkiem własnej roboty i nie miałam już ochoty na Makówki.
Następnego dnia obudziłam się z worami pod oczami (czy to wina odstępstw od diety?), zauważyłam, że jestem pełna, "wy*ebało" mi bęben itp., itd.
Następnego dnia i jak i kolejnego apetyt na słodkie wzrósł, ale miałam opory (wyrzuty sumienia) z powodu spożywania glutenu, laktozy i cukru.
Z poniższej listy niepotrzebnie zjadłam cukierki, całe opakowanie rafaello (prezent) i mikołaja czekoladowego (z 6.12), mogłam też zjeść mniej ciasta.

24.12.2014 - Wigilia, środa - pierwszy dzień przerwy w Paleo (85,3 kg)

pobudka: 8:30

11:15 Opole - Kraków
  • 11:15 ŚNIADANIE: (w aucie i na cmentarzu)
    • kefir
    • jabłko (węgle na pierwsze śniadanie - źle)
STRZELCE OPOLSKIE
  • 12:00 kawa z mlekiem (Latte lub coś w tym stylu)
KRAKÓW
  • 17:15 - 23:00 WIGILIA 
opłatek
    • 18:00 KOLACJA
      • barszcz z pasztecikami z ciasta półfrancuskiego z grzybami 


      • kapusta z grzybami 
      • ryba sola w panierce 
      • sos grzybowy 
      • ziemniaki 
      • kompot z suszonych moreli

    • PODWIECZOREK (21:40)
      • kawa z mlekiem kokosowym  
      • ciasto: sernik, piernikowe 
      • pierniczek
      • advocat - w kieliszku do jajek
    • PODŻERANIE (23:45) - bynajmniej nie z głodu
      • pierniczek 
      • pierniczek made by Marta 
    • zielona herbata

25.12.2014 - Boże Narodzenie - drugi dzień przerwy w Paleo

  • ŚNIADANIE ŚWIĄTECZNE (10:30)
    • sałatka jarzynowa  
    • frankfurterki z chrzanem 
    • szynka 
    • herbata zielona x 2 
  • "PODWIECZOREK"  (12:45)
    • sernik
    • piernikowiec 
    • pierniczek 
    • makówki 
    • czarna kawa

  • ruch: spacer świąteczny (przybliżona trasa spaceru)
    • na drogę: cukierki: michałek, galaretka opolanka, trufla - po kiego *uja?


  • OBIAD (15:10) - reszta jedzenia z Wigilii
    • barszcz z pasztecikiem z grzybami 
    • karp w panierce 
    • ziemniaki 
    • sos grzybowy 
    • kapusta z grzybami 
    • kompot wiśniowy

wyjazd z Krakowa (ok. 17:00)

Katowice (u Cioci Wandy) 
  • 17:45 PODWIECZOREK:  
    • ciasto (orzechowe, sernik cioci K., sernik cioci W., makowiec, piernik)
  • KOLACJA:
    • sałatka jarzynowa, 
    • pół jajka z majonezem, papryka, szynka (?)
Opole:
  • 22:30 ("Pretty Woman")
    • sernik, 
    • 2 pierniczki 
    • duża herbata czarna z cytryną
  • W NOCY: 
    • rafaello - małe opakowanie (trapezowate) 
    • 3/4 mikołaja czekoladowego 200g (=150g)
    • duża herbata z cytryną

26.12.2014 - Boże Narodzenie - drugi dzień Świąt i trzeci dzień przerwy w Paleo (86,7 kg)
  • ŚNIADANIE (11:00)  
    • sałatka jarzynowa, 
    • szynka z chrzanem, 
    • pasztet - 2 plasterki 
    • kawa zbożowa (z mlekiem)
  • duża herbata czarna z cytryną
U CIOCI KRYSI - DOBRZEŃ WIELKI
  • PODWIECZOREK:  
    • kawałek tortu #1, 
    • kawałek tortu #2 (bez mąki), 
    • sernik 1/2 kawałka, 
    • piernikowiec, 
    • ciasto z budyniem i kruszonką z kokosem
    • makowiec  
    • alkohol: szampan, wino, advocat domowej roboty
  • KOLACJA:  
    • filet z piersi z kurczaka pod kołderką z żółtego sera, pieczarek, boczku i śmietany
    • herbata (mała)
  • PRZEKĄSKA: 
    • 2 pierniczki Cioci
    • 1 ciasteczko
w domu:
  • duża herbata czarna z cytryną

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz